SOSYAL SORUMLULUK

NAHIL’DA YILBAŞI HEDİYELİKLERİ HAZIR !

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)in iktisadi işletmesi olan NAHIL’da yeni yıl için çok çeşitli ve renkli hediyelik ürünler hazırlandı. Çevreye duyarlı doğal ürünleri ön plana çıkaran Nahıl’da, Türkiye’deki çeşitli kadın kooperatifleri ve girişimci kadınlar tarafından üretilen el yapımı ürünlere ulaşabilirsiniz.

SPA ve SAĞLIK bölümünde; Mardin’de kadınlar tarafından üretilen el yapımı, bıttım (yabani fıstık), gül, lavanta, papatya, kahve-tarçın, yasemin, ısırgan sabunları, doğal liflerden örülmüş sabunluklar, değişik kokulu gardırop sabunları, lavanta keseleri, peşkir ve peştamaller, bitki çayları ile sağlık ve bakım setleri yer alıyor….

EV DEKORASYON ürünlerinde; renkli keçelerden yapılmış ev aksesuarları, aplikeli yastıklar, mum ve mumluk çeşitleri, kapı çanları, servis takımları, örtüler, nihale, önlükler, sinek sarayı, çerçeve, kutular, elişi kağıt lambalar ve doğal malzemelerden yapılmış ürünleri bulabilirsiniz…

KIRTASİYE çeşitleri; ajanda ve not defterleri, kitap ayraçları ve magnetlerden oluşuyor…

ÇOCUK bölümünde; doğal ve organik malzemelerden yapılmış sevimli, renkli oyuncaklar, patikler, dönence ve bebek odası süsleri yer alıyor…

KADIN AKSESUAR ürünlerinde ise; doğal malzemelerden yapılmış küpe, bileklik, iğne oyaları, kolyeler ve saç için birçok aksesuar bulabilirsiniz… Ayrıca Mardin’de kadınlar tarafından üretilen geleneksel hayat çörekleri Kiliçe kurabiyeleri de Nahıl’ın hediyelikleri arasındadır…

Siz de, yılbaşı promosyonlarınız* için bu ürünlerden seçerek, hem değer verdiklerinizi sevindirir hem de binlerce kadının faydalandığı kadın kooperatiflerinin ekonomik girişimlerine destek olabilirsiniz. Ayrıca, KEDV’in dar gelirli kadınların yaşamlarını iyileştirmek için verdiği mücadelede onlara güç katarak, toplumsal bir sorunun çözümüne ortak olabilirsiniz.

* Tüm ürünlerde, logonuz kullanılarak üretim yapılır.

MUTLU YILLAR

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı/ Nahıl Dükkan

Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi,

Bekar sokak No: 17 Beyoğlu 80030 İstanbul

Tel: 0212 251 90 85

web: www.nahil.com.tr

NAHIL Basın Bülteni

VINTAGE KIYAFETLER VE KADIN ATÖLYELERİNDE ÜRETİLEN HEDİYELİKLER… NAHIL DÜKKAN-Beyoğlu’nda…

Nahıl Dükkan-Beyoğlu’nda, dar gelirli bölgelerde kurulmuş kadın atölyelerinde üretilmiş özel tasarım organik oyuncaklar, takı, saç aksesuarları, çantalar, doğal sabunlar, banyo aksesuarları, dokuma ve keçe ev aksesuarları, lavanta torbaları ve ayrıca bağışçılarımızdan gelen 2. El vintage kıyafetleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz…

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı-KEDV-‘in iktisadi işletmesi olan Nahıl Dükkan’daki hediyelik eşyaların geliri, ilgili ürünü üreten kadın grubuna aktarıldıktan sonra kalan miktar, dar gelirli bölgelerdeki çocukların okul öncesi eğitimini ve kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.

Nahıl Dükkan, Türkiye’nin her yerinden kadınların ürettiği ürünlerin satışı için bir platform oluşturarak dar gelirli kadınların ekonomik olarak güçlenmelerine de destek veriyor.

Nahıl Dükkan’dan yapacağınız 2.el giysi ve hediyelik alışverişi veya 2.el giysi bağışı ile; dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerine destek sağlamış olursunuz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı – www.kedv.org.tr
Nahıl Dükkan -www.nahil.com.tr
Bekar Sok. No.17 Beyoğlu-Istanbul
Tel: 0212-251 90 85