Menu

Işığı taşımak…

Daha iyisini yapabilirdim.

Bu cümleyi bir çok durumda kendi kendimize söylemişizdir.

Gün içinde ordan oraya gidip, hep daha iyi bir yerde olabileceğimizi,  ne yapıyorsak daha iyisini yapabileceğimizi düşünürüz bazen. Her zaman daha iyisi vardır. Daha  iyi bir yerde, bambaşka insanlarla birlikte olup, yaptığımızın daha iyisini yapabilirdik.

Farklı bir bakış açısıyla, orda tam olarak neden bulunduğunuzun ve neden o işi o şekilde yaptığınızın başka bir açıklaması olabilir.

Her birimiz eşsiziz ve muazzam potansiyelleri barındırıyoruz. Aynı zamanda ruhsal düzeyde birbirimizle etkileşimimiz yardımsever ve sevecen. Çevremizdeki herkesle, çok sevdiklerimizle,  daha az sevdiklerimizle, sürekli görüp selamlaşmadığımız insanlarla ya da hiç sevmediklerimizle enerjisel düzeyde iletişim ve alışveriş halindeyiz.

Bunun karşılıklı olarak böyle olduğunu algılayabilseydik, sevmediğimiz o kişileri bile, ilk gördüğümüzde sımsıkı kucaklayıverirdik.

Bütün gün ordan oraya giderek yaptığımız şey; kendimizin ve başkalarınının enerjisel düzeyde yaptığı işi daha iyi yapabilmesi için ışığı taşımak. İşinizin bu olduğunu düşünün. Başınızın üzerinde her zaman yanan bir ışık hayal edin. Bulunduğunuz yerde yapmakta olduğunuz şeyi mükemmel bulmuyor olabilirsiniz, ancak taşıdığınız ışık mükemmel. Çevrenizi aydınlatıyor ve dünyanın daha güzel bir yer olmasına katkıda bulunuyorsunuz. Bu arada çeşitli işler yapıyor, para kazanıyor, kazandığınız paraları yine bir sürü insanın olduğu yerlerde harcıyorsunuz, yemek yiyor, eğlenmeye gidiyorsunuz. Siz nereye giderseniz ışığınızı oraya taşıyorsunuz. Gittiğiniz her yerde diğer ışık taşıyanlar tarafından ruhsal düzeyde şöyle karşılandığınızı düşünün ”Tam da senin ışığına ihtiyacımız vardı, iyi ki geldin.” Çünkü siz orda olmasaydınız orası daha karanlık olacaktı. Sizin sayenizde burası daha iyi bir yer…

Kendinizi acımasızca eleştirdiğinizde, eksik ve  yetersiz hissettiğinizde lütfen ışığınızı hatırlayın ve onu parlatın.

Dünyayı aydınlattığınız için teşekkürler, iyi ki varsınız…

Sevgiyle,

Mine Erkan

www.mineerkan.com

4 Comments

 • Salih DAL

  04/03/2021 at 19:11 Reply

  Çok güzel anlatım. İnsanların kendi içerisindeki pozitif enerjiyi ve amacını keşfetmesi çok değerli.
  Dünyayı sevgi kurtaracak!

  Teşekkürler Mine Erkan!

  • Mine Erkan

   05/03/2021 at 13:00 Reply

   Dünyayı kurtaracak başka bir yol ben de bilmiyorum Sevgili Salih Dal. Teşekkürler

 • Dilek Kocyigit

  05/03/2021 at 07:45 Reply

  Süper motive edici. Harika. Teşekkürler Mine Erkan

  • Mine Erkan

   05/03/2021 at 12:59 Reply

   Yorumunuz için teşekkür ederim Dilek Koçyiğit

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *