Menu

Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı Sertifika Programı başlıyor

Görsel mağazacılık ve vitrin tasarımı, günümüzde yeni mesleklerden biri olmakla beraber oldukça ilgi görmekte. Farklı alanlarda eğitim görmüş kişiler dahi bu işin eğitimini alıp sektörde yer almaya çalışmakta.
2010 yılından beri İstanbul Moda Akademisi de bu alandaki eğitim boşluğunu doldurmaktadır. 18 Mart 2019’da İMA Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı eğitim programının kapılarını açmaya hazırlanıyor.   3 ay sürecek program dahilinde katılımcılar moda ve tasarım kültürlerini genişletecek, pazarlama ve perakende konularında bilgi sahibi olacaklar. Program süresince görsel mağazacılık uygulamalarını ve bu uygulamaların markanın imajına yönelik etkisini gözlemleyecek katılımcılar, sektör işbirlikleriyle gerçekleşen mağaza içi uygulamalar yaparak deneyim kazanacaklar. Program sonunda belirlenen bir marka için görsel vitrin tasarımı yapılacak, görsel vitrin maketleri eşliğinde reyon ve styling uygulamalarını bir sunumla marka yöneticilerine sunacaklar.

Lider eğitmeni olduğum 72 saatlik bu sertifika programının, farklı disiplinlerden gelen kişiler için de çok iyi bir başlangıç olacağını söyleyebilirim.

Mine Erkan

İstanbul Moda Akademisi

Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı Sertifika Program Lideri

instagram hesabım: artandesignposts

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *