İSTANBUL MODA AKADEMİSİ

İstanbul Moda Akademisi (İMA)

GÖRSEL MAĞAZACILIK VE VİTRİN TASARIMI
Eğitimin süresi: 3 ay (72 saat)
Eğitimin günleri ve saatleri: Cumartesi 10.00 – 17.00
Eğitim yeri: İstanbul Moda Akademisi/Teşvikiye

 

Görsel mağazacılık ve vitrin tasarımının markanın imajına yönelik  etkisi ve öneminin vurgulanacağı eğitimde, mağaza içi düzenleme ve  vitrin tasarımı konularında uygulamalı projeler gerçekleştirmenin   ve teorik bilgi sahibi olmanın yanı sıra, moda genel kültürü,  pazarlama ve perakende konularında sağlam bir altyapı  oluşturabileceksiniz.
Temel düzeyde olan eğitim, görsel satış, görsel  ürün yönetimi ,  mağaza görsel tasarımı veya bu iş kollarına yakın bir alanda  deneyimi olan ancak kendini geliştirmek isteyen kişilere, görsel  düzenleme alanına yeni giriş yapmak isteyen kişilere ve görsel  düzenleme konusunda bilgi edinerek işindeki verimini arttırmayı  hedefleyen kişilere (mağaza sahipleri, satış ekibinde görsel  sorumluları, mağaza müdürleri, mağaza kooordinatörleri gibi)  yöneliktir.

PROGRAM İÇERİĞİ

Moda Genel Kültürü
Geçmişten günümüze kadar moda akımlarını incelemenin yanı sıra, stil  ve trendlerin ortaya çıkış süreçlerini öğrenir, görsel düzenleme ve  vitrin tasarımının uluslararası platformlardaki örneklerini  inceleyerek konuyla ilgili genel kültürünüzü pekiştirirsiniz.

Moda Pazarlaması ve İletişimi
Moda pazarlamasının temelleri, güncel pazarlama trendleri ve  tüketici davranışları hakkında bilgi edinir, aynı zamanda görsel  mağazacılığın marka imajı ve iletişimindeki rolünü incelersiniz.

Moda Perakendeciliği
Perakende sektörünün güncel yapısının ve trendlerinin, Türkiye ve  uluslararası platformdaki dinamikleri hakkında bilgi sahibi  olursunuz ve bu alandaki vizyonunuzu genişletirsiniz.

Görsel Mağazacılığın Temelleri
Bir mağazayı konsept ve marka kimliği uyumu, görsel düzenleme, alan  kullanımı, ışıklandırma, vitrin gibi tüm “Visual Merchandising”  alanlarında incelersiniz.
Temel sanat bilgisi, görsel mağazacılığın temel teknikleri, alan  yönetimi, mağaza içi ve vitrin düzenleme teknikleri, farklı  kategorilere ve özel günlere yönelik teşhir teknikleri gibi konular  hakkında, teorik bilgi sahibi olmanın yanı sıra, uygulamalı  çalışmalar ile pekiştirme fırsatı bulursunuz.